čtvrtek 14. srpna 2014

Jak dát na blog TOPlist-počítadlo návštěvnost

(obrázky zvětšíte kliknutím na ně ) 

Nejdřív si do vyhledávače zadáte www.toplist.cz (viz. obrázek 1) a kliknete na zaregistrovat.Samotná registrace je velmi jednoduchá (viz. obrázek 2). Do položky adresa zadáte adresu svého blogu, do kolonky název zadáte jméno svého blogu, kategorii si můžete vybrat podle zaměření blogu, ale stačí, když vyberete neuvedeno. Popis můžete vynechat, zvolíte si heslo a zadáte mailovou  adresu buď svého blogu, nebo svoji osobní a dáte zaregistrovat.

Měla by se vám ukázat stránka jakou vidíte na obrázku 3. Vy si někam zapište (na obrázku zamodřený údaj)- vaše ID-, který budete potřebovat později-pouze čísla.


Přihlásíte se ke svému blogu na Bloggeru, a kliknete na rozvržení a poté na přidat gadget (viz. obrázek 4)

Proklikávejte se dokud nenajdete gadget s názvem text a klikněte na něj (viz. obrázek 5)

Do nadpisu ani Obsahu nic nepište a klikněte na Upravit HTML (viz. obrázek 6)

Do pole obsah nyní zkopírujte tento kód:
<A HREF="http://www.toplist.cz/" target="_blank"><IMG
SRC="http://toplist.cz/count.asp?logo=mc&ID=VašeID" 
border="0" width="88" height="60"></A>
S tím, že místo VašeID napíšete číslo, které máte zapsané (viz. obrázek 3) a kliknete na Rich text a hned poté uložit (viz. obrázek 7.)

Nyní se můžete klidně podívat na svůj blog a tam máte modro-bílou tabulku kde vidíte, kolik lidí je zrovna TEĎ na vašem blogu, kolik lidí navštívilo váš blog během dneška, týdne a za celou dobu co TOPlist na vašem blogu máte.

Doufám, že vám tento návod alespoň trochu pomohl.  Já to tak nějak vybádala sama, ale byl to celkem tvrdý oříšek a proto to chci alespoň ostatním usnadnit. Nikde jsem totiž nenašla návod jak TOPlist, dát na blog, který je na bloggeru a ne na blog.cz :-)
                                    Vaše
  
                                            Nena

Žádné komentáře:

Okomentovat